Графік роботи:
Пн.- Пт.:  9:00 - 20:00
Субота:  9:00 - 20:00
Адреси наших клінік:
Миропільська, 3 Попудренка, 26/9
+38 (067) 000-12-48 +38 (050) 570-14-30
+38 (066) 000-01-55 +38 (098) 068-36-30
Запросити
зворотний
дзвінок

Ваш запит успішно відправлений!

Не вдалося відправити Ваш запит.

Пульпіт і його лікування

pulpit

Пульпіт – це запалення судинно-нервового пучка (пульпи), що знаходиться всередині зуба. Основна причина виникнення пульпіту – вчасно не вилікуваний карієс. Пульпіт може бути викликаний також травмою і рядом інших причин. При відсутності лікування мікроби, по дентинних каналах, проникають в пульпу і викликають гострий пульпіт.

Гострий пульпіт характеризується мимовільної пульсуючим болем, що підсилюється вранці і вночі та віддає в скроню, вухо, а також переходить на сусідні зуби. Біль виникає мимовільно та спонтанно закінчується. Зуб стає чутливим до всіх подразників. Саме гострий пульпіт служить найбільш частою причиною звернення до стоматолога.

Хронічний пульпіт – виникає, коли лікування гострого пульпіту не проводилося при перших його ознаках. Скарги часто відсутні, і пульпіт виявляється в процесі лікування глибокого карієсу, на рентгенівських знімках. Біль з’являється поступово, в основному, при наявності подразників. З’являється неприємний гнильний запах з рота. Без відповідного лікування, пульпіт може розвинутися в наступну, більш важку форму – періодонтит, коли інфекція поширюється за межі зуба. На верхівці кореня може сформуватися кіста, лікування якої буде вже більш тривалим і масштабним, а іноді може закінчиться видаленням зуба.

Лікування пульпіту

У стоматологічній клініці «Екодент» для лікування пульпіту і періодонтиту застосовуються сучасні високоефективні методики. Спочатку здійснюється механічна чистка каналу і обробка, потім – його розширення, випрямлення і полірування стінок, для більш глибокого проникнення інструменту.

За допомогою антисептичних розчинів проводиться видалення залишків нерва і дезінфекція каналу. Для отримання додаткової стерильності, виконується його ультразвукова обробка. В подальшому канал заповнюється тимчасовим пломбувальним матеріалом, який надає антисептичну і протизапальну дію.

Через кілька днів тимчасова пломба видаляється, і канал заповнюється гарячою термопластифікованою гутаперчею за допомогою системи BeeFill. Це біологічно інертний матеріал, який не розсмоктується в кореневих каналах. Запломбований канал зверху накривається пломбою.

Якщо зуб сильно зруйнований, тоді пацієнту пропонується реставрація керамічною вкладкою або протезування (покриття зуба коронкою чи використання інших ортопедичних систем).

Депульповані та сильно зруйновані зуби, ми настійно рекомендуємо захищати коронкою. Коронка попереджає розкол стінок зуба під впливом вкладок, або пломби. Крім того, коронка забезпечить зубу найкращу жувальність і функціональність.

Сучасні коронки не відрізняються за виглядом від природних зубів. На кожному етапі лікування пульпіту проводиться контроль якості. Всі маніпуляції виконуються під місцевою анестезією, апаратним та інструментальним контролем, що дозволяє підтримувати якість лікування на найвищому рівні.