Графік роботи:
Пн.- Пт.:  9:00 - 20:00
Субота:  9:00 - 20:00
Адреси наших клінік:
Миропільська, 3 Попудренка, 26/9
+38 (067) 000-12-48 +38 (050) 570-14-30
+38 (066) 000-01-55 +38 (098) 068-36-30
Запросити
зворотний
дзвінок

Ваш запит успішно відправлений!

Не вдалося відправити Ваш запит.

Поганий запах з рота, Галітоз

Халітоз або галітоз (від латинського Halitus – дихання, і грецького -osis – хвороба), – погане дихання, неприємний запах з рота. Найбільш часто цей термін вживається в стоматології і свідчить про порушення нормального стану в організмі людини, тобто про хворобу. Це серйозний і один з найбільш поширених симптомів у людини. За частотою та поширеності захворювання не має собі рівних. Поширеність халітоза в розвинених країнах, за даними статистики, коливається від 30 до 65%.

Тобто від 30 до 65% людей страждають на халітоз.
Спілкуючись з багатьма людьми, ви помічали, що неприємний запах з рота з’являється практично у кожної людини. Зазвичай оточуючі уникають спілкування з такою людиною. В свою чергу, знаючи про проблему, самоізолюється від оточуючих. Це часто призводить до соціальних і психологічних особистісних конфліктів.

Більшість людей, до наявності неприємного запаху відносяться дуже серйозно. Телебачення, інтернет, преса заповнені різної рекламою про чудодійні засоби, які усувають неприємний подих.

Через нестачу часу і незнання основної причини появи неприємно запаху з рота, люди намагаються заглушити його, різними зубними пастами, ополіскувачами, ароматами, жувальними гумками і т.д.

Застосування цих засобів, в основному, здійснюється без лікарського контролю і, як правило, довгострокового ефекту не дають.
Сам по собі халітоз не є небезпечним. Причин його появи багато.

Так, періодичні появи неприємного запаху може бути викликано банальним вживанням часнику, цибулі та інших продуктів з сильним запахом. Це так званий істинний фізіологічний халітоз. Його поява не пов’язана із захворюваннями.

Якщо у людини, з рота спостерігається постійний неприємний запах, то це тривожний сигнал!
Це свідчить про наявність хронічного захворювання. Застосування освіжувачів ротової порожнини, жувальних гумок або м’ятних пастилок ніяким чином не допоможе усунути причину неприємного запаху, так як, це вважаються хворобою зубів та ясен.

Встановлено, що в 80% випадків халітоз має оральное походження. Це патологічний оральний халітоз.

Поява неприємного запаху у людини свідчить про:

  • можливу наявність у нього стоматологічних хронічних захворювань (карієс, пародонтит, пародонтоз, зубні камені, гінгівіт, стоматит та інших хвороби слизових оболонок порожнини рота та ясен);
  • можлива ​​погана, неякісна або неправильна гігієна порожнини рота;
  • неякісні зубні протези і ортодонтичні конструкції;
  • можливі ​сухості слизової оболонки ротової порожнини.

Неприємний запах з’являється в результаті дисбалансу, який виникає між аеробної і анаеробної мікрофлори ротової порожнини. При запальних захворюваннях зубів, ясен або неправильної гігієни порожнини рота анаеробні мікроорганізми швидко розмножуються і накопичуються в великих кількостях в зубному нальоті, в ясенних кишенях.

В результаті їх життєдіяльності, відбувається виділення метил-мекраптана, гідрид-сульфіду та інших летких сірчистих сполук, що мають неприємний запах. Несвоєчасне звернення до стоматолога, з приводу неприємного запаху, призводить не тільки до більш важкого клінічного перебігу захворювання, але і, часто, до втрати зубів.

Причиною неприємного запаху також можуть бути захворювання інших органів і систем (органи дихання, шлунково-кишковий тракт, деякі ендокринні та онкологічні захворювання і т.д.). Це патологічний екстраоральний халітоз.

Стоматологи,часто не приділяють належної уваги виявленню причин неприємного запаху в ротовій порожнині і подальшого їх усунення. Найчастіше проводиться лікування і даються профілактичні рекомендації. Через деякий час запах може з’явитися знову, а пацієнт залишається незадоволений лікуванням.

Усунення неприємного запаху з рота досить складний процес. У стоматологічній клініці «Екодент» проблемою халітоза ми займаємося кілька років. За цей час наші фахівці набули значного досвіду у вирішенні питань, щодо усунення неприємного запаху з рота. Напрацьовано певні методичні підходи до вирішення даної проблеми.
Діагностика

Лікування халітоза нашій клініці проводиться комплексно. На першому етапі наші фахівці оцінюють стан зубів, ясен, слизової порожнини рота пацієнта. Проводять діагностику, (визначають інтенсивність запаху, його можливі джерела). Існує чимало способів самодіагностики халітоза, але всі вони досить суб’єктивні, і нерідко буває, що людина, впевнена, що у нього з рота неприємно пахне, знаходить саме такі «докази».
В цей же час, страждаючий халітозом пацієнт, який звик до свого запаху,не виявляє його. Ми, при визначенні запаху, опираємося на свідченнях індикатора свіжості дихання (халітометр). Він виявляє і вимірює концентрацію летких сіро і азотовмісних сполук у видихуваному повітрі за п’ятибальною шкалою. Прилад дозволяє як діагностувати ступінь халітоза (при первинному огляді), так і контролювати процес лікування в динаміці.

На другому етапі здійснюється лікування, спрямоване на усунення джерел орального халітоза. Якщо причиною запаху була лише неправильна гігієна порожнини рота, то пацієнту проводиться курс професійної гігієни порожнини рота (зняття зубних відкладень, чистка зубів і ін.). Потім проводиться навчання основним правилам гігієнічного догляду за порожниною рота.

У тому випадку якщо джерелом халітоза є зуби, ясна, або слизова то, в першу чергу, усувається вогнище інфекції. Після лікування проводиться повний курс професійної гігієни порожнини рота з видаленням надясенних і підясневих зубних відкладень, чистка зубів з наступним поліруванням.

Перевіряється наявність та інтенсивність неприємного запаху. Пацієнт, виходячи з клінічної картини, отримує рекомендації по гігієнічному догляду за зубами, мовою і порожниною рота (зубні пасти, щітки, флоси, скребки, ополіскувачі і т.д.) його навчають як правильно ними користуватися.

Після закінчення лікування пацієнт береться на диспансерний облік (третій етап). Він повинен, згідно з термінами призначених лікарем, являтись для проходження профілактичних оглядів і проведення, при необхідності, лікування або коригування гігієнічних заходів.

Чищення зубів і ротової порожнини повинна стати обов’язковою щоденною процедурою. Це не тільки сприяє усуненню запаху, але і скорочує загальну кількість бактерій в порожнині рота, що сприятливо позначається на здоров’ї тканин періодонта.

Лікування залежить від причини халітоза. Якщо це захворювання інших органів, пацієнтові пропонується пройти курс професійної гігієни порожнини рота.
Після цього його направляють для подальшого обстеження. Дуже часто пацієнти мають кілька запальних захворювань, що є джерелами неприємного запаху. У цих випадках після лікування захворювання, пацієнт направляється на консультацію і до відповідного фахівця.