Графік роботи:
Пн.- Пт.:  9:00 - 20:00
Субота:  9:00 - 20:00
Адреси наших клінік:
Миропільська, 3 Попудренка, 26/9
+38 (067) 000-12-48 +38 (050) 570-14-30
+38 (066) 000-01-55 +38 (098) 068-36-30
Запросити
зворотний
дзвінок

Ваш запит успішно відправлений!

Не вдалося відправити Ваш запит.

Періодонтит і його лікування

pereodontit

Періодонтит – це запалення кореневої оболонки зубів (періодонта) і прилеглих до неї тканин. Запалення розвивається не тільки в зубі, також уражається зв’язка, завдяки якій він тримається. Зуб починає хитатися. Це найнебезпечніше ускладнення каріозного процесу.

Виникнення періодонтиту може бути викликано різними причинами. Це несвоєчасне звернення до лікаря, ускладнення каріозного процесу, неякісне або неправильне лікування карієсу або пульпіту, некоректно зроблені пломби, коронки або мости.

За своїм клінічним перебігом періодонтит буває гострий і хронічний.

Гострий періодонтит характеризується тривалими зубними болями, ниючого характеру. Зявляються різкі больові відчуття при зіткненні зубів один з одним, а також при його натисканні. Зуб стає рухомим. Підвищується температура тіла, з’являється неприємний запах з рота.

Хронічний періодонтит

найчастіше протікає без будь-якого болю. Виявляється він частіше за все за допомогою рентгена. Хронічний періодонтит, за своїм перебігом, небезпечніший, ніж гострий. При відсутності, або неправильному лікуванні, процес може перейти в більш небезпечну для здоров’я стадію – періостит, при якому запалення охоплює і окістя, і кісткову тканину щелепи. Інфекція з зуба поширюється в навколишні тканини, по лімфатичних і кровоносних судинах, що призводить до появи гнійних вогнищ, абсцесів і флегмон, а також інших більш серйозних захворювань (проблем з серцем, суглобами, одонтогенного сепсису і т.д.).

Лікування періодонтиту

Лікування захворювання складне та комплексне, часто довготривале. Воно вимагає високої професійної майстерності лікаря, також передбачає застосування фізіотерапевтичних процедур і різних медикаментозних засобів.

При лікуванні періодонтиту, найголовніше зупинити запальний процес, не допустити його поширення далі. Часто вилікувати його не вдається, і він переходить в хронічну стадію. Крім того, постійний осередок інфекції в каріозному зубі призводить до алергізації організму, зниження імунітету і підвищеної чутливості до різних захворювань, в тому числі і інфекційних.

В даний час існує ряд препаратів і методик, що дозволяють вилікувати і зберегти «безнадійні» зуби.

У нашій клініці лікування періодонтиту здійснюється в кілька етапів:

  1. проводиться фотографічний знімок зуба, для визначення в якій стадії і як розвивається періодонтит;
  2. розкривається зуб і проводиться механічна та медикаментозна обробка каналів як при пульпіті;
  3. канал заповнюється пастою, призначення якої розсмоктування кісти або гранульоми, а також для відновлення кісткової тканини;
  4. застосовується тимчасова пломба, після чого лікування періодонтиту переривають на 2 тижні;
  5. якщо через 2 тижні немає ніяких скарг у пацієнта, то відбувається пломбування каналів;

на останньому етапі ставиться постійна пломба.