Графік роботи:
Пн.- Пт.:  9:00 - 20:00
Субота:  9:00 - 20:00
Адреси наших клінік:
Миропільська, 3 Попудренка, 26/9
+38 (067) 000-12-48 +38 (050) 570-14-30
+38 (066) 000-01-55 +38 (098) 068-36-30
Запросити
зворотний
дзвінок

Ваш запит успішно відправлений!

Не вдалося відправити Ваш запит.

Карієс і його лікування

kariesКарієс – це поступове руйнування твердих тканин зуба – емалі та дентину. Починається захворювання без симптомів. При відсутності необхідного лікування хвороба прогресує і призводить до утворення порожнини в тканинах зуба, а в подальшому і до його втрати.

Як виникає карієс:

Під дією ферментів слини і мікроорганізмів відбувається розщеплення залишків їжі, з утворенням різних органічних кислот. Кислоти (особливо молочна) починають розчиняти (демінералізовувати) емаль зубів.
Розрізняють декілька видів карієсу.

Карієс, в стадії плями, зазвичай протікає без симптомів. Демінералізована ділянка зуба втрачає блиск, стає більш світлішою, шершавою, іноді здається рихлою. Дуже рідко, при гострому перебігу процесу, може виникнути чутливість на хімічні (солодке, солоне, кисле) і термічні подразники. При своєчасному зверненні до лікаря і правильному лікуванні, зміни в емалі можна усунути.

Поверхневий карієс – виникає при відсутності своєчасного лікування. На місці демінералізованої ділянки з’являється поглиблення (каріозний дефект). При огляді виявляється невелика порожнина. Для лікування зуба при поверхневому карієсі потрібно висічення зруйнованої емалі і накладення пломби.

Середній карієс – характеризується початком ураження дентину. Осередок карієсу значно розширюється і поглиблюється, внаслідок чого починає руйнуватися дентин та з’являється біль. Щільність дентину набагато менша, ніж у емалі, тому руйнування його йде швидко.

Глибокий карієс. При відсутності необхідного лікування карієс переходить із середнього в глибокий. Хворі скаржаться на короткочасні болі від механічних, хімічних і температурних подразників, що проходять після їх усунення. При огляді зуба виявляється глибока каріозна порожнина. Без своєчасного і належного лікування, карієс може перейти в більш важкі форми захворювань зуба (пульпіт, періодонтит) і привести до його втрати.

Пришийковий карієс – це особливий різновид карієсу. Він локалізується біля ясен, у шийки зубів. Пришийковий карієс, в своєму розвитку, проходить також чотири стадії (стадія плями, поверхневий карієс, середній карієс, глибокий карієс). Найбільш небезпечні середній і глибокий пришийковий карієс, при яких руйнування тканин зуба досягають часом критичних масштабів.

Лікування карієсу:
Залежно від стадії захворювання і клінічної картини, лікування карієсу в нашій клініці проводиться з використанням різних методів. Якщо лікування розпочато на ранніх етапах, то воно пройде безболісно і з мінімальними витратами часу.

На початкових стадіях розвитку карієсу, при його лікуванні використовується ремінералізуюча терапія. Це дозволяє зупинити поширення карієсу, відновити міцність і структуру емалі, уникнути руйнування зуба.

Лікування карієсу на більш пізніх стадіях передбачає накладення спеціальних лікувальних прокладок, що сприяють зміцненню дна порожнини зуба. Після накладення прокладки, порожнину закривається багатошарової пломбою. Якщо каріозний процес заходить глибоко то виникає необхідність у видаленні нервів і пломбування каналів зуба.

При сильно пошкоджених зубах доводиться встановлювати коронку. Для досягнення більш стійкого ефекту пацієнтові проводиться процедури гігієни ротової порожнини (видалення зубного каменю та відбілювання).

Переважно лікуванням карієсу у нас проходить в 1-2 відвідування. Якщо процес зайшов вже досить далеко і необхідно очищати канал зуба, так як є небезпека проникнення інфекції в зубний нерв, то лікування карієсу може зайняти трохи більше часу. Тому, коли тільки з’являються перші симптоми карієсу, не потрібно чекати – найкраще відразу звернутися до лікаря, щоб не ускладнювати лікування. Адже рано чи пізно його все одно доведеться проводити.

Профілактика карієсу повинна здійснюватися за такими напрямами:

  • регулярний догляд за порожниною рота (чистити зуби бажано після кожного прийому їжі, або мінімум два рази на день);
  • проведення корекції харчування, особливо для вагітних (обмежити вживання легких вуглеводних продуктів – солодощів, борошняних виробів, солодких газованих напоїв і т.п.);
  • за призначеннями, можна додатково приймати препарати фтору для зміцнення зубів;
  • проходити профілактичний огляд у стоматолога не рідше 1 разу на 6 місяців;
  • при необхідності проводити герметизацію фісур і сліпих ямок, де найбільш часто може утворюватися карієс;
  • проводити професійну чистку не рідше 1 разу в 6 місяців.

Дотримуйтесь цих нехитрих правил, і лікування карієсу залишиться для Вас в минулому.

Лікарі нашої клініки проводять лікування ефективно і оперативно. Ми пропонуємо таке лікування карієсу, ціна на яке не лякає, а результат – гарантовано позитивний.
Звертайтеся в нашу клініку, де вас безкоштовно проконсультують, запишуть на прийом і допоможуть зберегти зуби здоровими і красивими.

Якщо у вас, після ознайомлення з вищенаведеною інформацією, виникла необхідність проконсультуватися або розпочати лікування, то приходьте до нас. Будемо дуже раді надати необхідну допомогу.

Для Вашої зручності та економії часу попередньо запишіться на прийом, або замовте зворотній дзвінок для консультації.