Графік роботи:
Пн.- Пт.:  9:00 - 20:00
Субота:  9:00 - 20:00
Адреси наших клінік:
Миропільська, 3 Попудренка, 26/9
+38 (067) 000-12-48 +38 (050) 570-14-30
+38 (066) 000-01-55 +38 (098) 068-36-30
Запросити
зворотний
дзвінок

Ваш запит успішно відправлений!

Не вдалося відправити Ваш запит.

Ерозія емалі зубів

erozia1

Ерозія емалі – це захворювання зубів некаріозного характеру, при якому спостерігається поступове її стирання. Ерозія, найчастіше виникає на найбільш опуклій частині зовнішньої поверхні зуба, у вигляді овального або округлого дефекту емалі.

На початку захворювання уражається поверхневий шар емалі. Спостерігається втрата блиску на обмеженій ділянці вестибулярної поверхні зуба. Дно ерозії зазвичай гладке, блискуче і тверде.

У пацієнтів з’являються скарги на підвищену больову чутливість при чищенні зубів, впливу хімічних подразників, холодного повітря і т.д. На поверхні зубів починають з’являтися дефекти округлої форми, розташовані в косому, або поперечному напрямках на найбільш опуклій частині вестибулярної поверхні емалі зубів.

При відсутності лікування дефект емалі збільшуються. Поступове поглиблення і розширення меж ерозії призводить до втрати всієї емалі на зовнішній поверхні зуба. Після повного стирання емалі може уражається дентин. Поверхні зубів, схильні до ерозії, з часом пігментуються.

В першу чергу до ерозії схильні симетричні поверхні центральних і бічних різців верхньої щелепи, а також ікла і малі корінні зуби обох щелеп. При відсутності належного лікування в процес ерозії втягується все більша кількість зубів.

erozia2

Причини виникнення ерозії емалі зубів до кінця не встановлені. Найчастіше це пов’язують з ендокринними розладами, зокрема, з гіперфункцією щитовидної залози. Певну роль у виникненні захворювання відіграють солодкі і кислі хімічні подразники, чистка зубів зубними відбілюючими порошками, або іншими абразивними пастами.

Лікування ерозії

Лікування ерозії емалі в стоматологічній клініці «Екодент» включає в себе комплекс місцевих і загальних заходів, спрямованих на лікування та проведення профілактичних заходів. Терміни комплексної ремінералізуючої терапії, залежать від стадії клінічного прояву ерозії.

В активній стадії ерозії, лікувальні заходи спрямовані на стабілізацію процесу. У фазі загострення призначають не менше 2 курсів прийому препаратів перорально (з перервою 2-3 міс), тобто лікування проводиться близько половини року під контролем клініки. Курс ремінералізуючої терапії включає в себе нанесення препаратів фтору і кальцію на пошкоджену поверхню. Для досягнення більш стійкого ефекту, пацієнтові проводяться процедури гігієни ротової порожнини (видалення зубного каменю та відбілювання).

Після стабілізації процесу, при необхідності, проводяться спеціальні лікувальні заходи щодо депігментації емалі. Зазначена терапія ліквідує також гиперестезію тканин зуба.

Пацієнту призначаються препарати кальцію, фосфору, вітаміни і мікроелементи.
У стадії стабілізації, загальне лікування обмежується місячним курсом. Неглибокі плоскі ерозії зубів, розташовані в межах емалі, лікуються консервативно.

При необхідності, проводять пломбування зубів. Якщо наявні значні ураження емалі рекомендується покриття зубів вінірами, або коронками. Для пломбування в нашій клініці використовується високоестетичні універсальні нанокомпозитні матеріали Філтек Суприм, фірми 3М ESPE (США), що містить наночастки і нанокластери.

Профілактика

Для профілактики ерозії емалі слід відмовитися від використання відбілюючих і абразивних зубних паст. Для чищення зубів рекомендується використовувати зубну щітку середньої жорсткості. Зуби бажано чистити після кожного прийому їжі, або мінімум два рази на день.

Якщо немає можливості почистити зуби після їжі, можна використовувати жувальну гумку, яка посилить слиновиділення. Професійне чищення зубів проводити раз в півріччя.

Обмежити вживання кислих продуктів харчування. Пити соки і газовані напої тільки через трубочку. Слід враховувати, що холодні напої менше пошкоджують емаль, ніж більш гарячі, що прискорюють процес хімічної реакції.